Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Житомирський район Житомирська область

Історична довідка

Церковно-приходська школа в селі Розкопана Могила  була збудована 1893 році на кошти Єпархіальної училищної ради. В 1923 році в селі відкрилося 4-х річна трудова школа.

В 1928 році в селі було збудовано нове приміщення школи, кількість учнів зросла, школа стала семирічною.

В травні 1968 року розпочато будівництво нового, сучасного приміщення школи. Школу будувала уся громада села: батьки, дідусі, учні, які закінчили і навчалися в школі та ін. В липні 1971 році закінчено будівництво нового приміщення Миролюбівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

В 1993 році школу в селі Миролюбівка було реорганізовано з неповної середньої в середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. В 2018 році знову була реорганізована в Миролюбівську ЗОШ І-ІІ ступенів. На даний час школа має статус закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

Будівля школи двоповерхова загальною площею 1741 м2 .  28,7 м2  приміщення школи орендує Миролюбівська сільська рада для розміщення дошкільного навчального закладу «Струмочок». На відстані близько 120 метрів від школи розміщена котельня на твердому паливі.

В школі є комп’ютерний клас в якому нараховується 15 комп’ютерів. В комп’ютерному класі є принтери, сканери.

В школі працює музей історії села. Музей займає класну кімнату площею 42 м2 . В музеї обладнано експозиції:

1. Наш край в роки громадянської війни

2. Наше село в 20 – 30 роки ХХ століття

3. Наш край в період Великої Вітчизняної війни

4. Наш край в період відбудови народного господарства

5. Наш край в 1970 – 2000 роки.

На базі шкільного музею працює пошуковий загін учнів Миролюбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, який вивчає історію рідного краю. Проводяться велосипедні туристсько-краєзнавчі експедиції. Діти є переможцями обласних та всеукраїнських етапів експедицій. Протягом десяти років туристсько-пошуковий загін школи являється переможцем обласного етапу Чемпіонату України на кращий туристсько-краєзнавчий похід і 10 років поспіль команда школи є призером та переможцем Чемпіонату України (І, ІІ місця).

Беручи участь в інтерактивних конкурсах діти стають лауреатами цих конкурсів.

Учні школи беруть участь в районних предметних олімпіадах, в районному огляді художньої самодіяльності, в районному конкурсі «Юних інспекторів руху» та «Юних пожежників» а також в районній спартакіаді допризовної молоді, в районних змаганнях з різних видів спорту. Учні являються переможцями в змаганнях зі стрільби (І місце), баскетболу (ІІІ місце), легкої атлетики (ІІІ місце).

На шкільному стадіоні проходять товариські зустрічі з футболу з учнями Кодні, Глинівець, Антополя та інших сіл.

В позашкільний час і під час уроків фізкультури діти використовують спортивне обладнання на спортивних майданчиках школи.

В школі працюють гуртки: тенісний, стрілецький, «Програміст», «Умілі руки», гурток велосипедного туризму.

Щороку на базі Миролюбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів працює табір відпочинку «Мандрівник» в якому відпочиває 80% учнів школи. В 2013 році в табір були зараховані учні з Коднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Починаючи з 2004 року учні школи беруть участь в ЗНО (зовнішньому незалежному оцінювання), всі учні за ці роки набирали прохідний бал для вступу у вищі навчальні заклади. Випускниця 11 класу отримала найвищий результат в районі за результатами ЗНО з англійської мови.

З року в рік школа повністю забезпечує їдальню овочами вирощеними на навчально-дослідних ділянках (капуста, морква, картопля, столовий буряк, огірки), тому харчування в школі здешевлене.

Батьки матеріально і фізично допомагають в поточному ремонті школи. Директор ПП «Миролюбівський» допомагає матеріально в ремонті школи, встановленні пластикових вікон, придбанні навчального обладнання, підключенні інтернету. Приватний підприємець магазину «Вітекс» допоміг у виготовленні нової вивіски школи. ПП «Фещук» встановив двері в кабінеті англійської мови.

Запам’ятовуються найбільш цікаві моменти з життя школи: Свято Першого дзвінка, День вчителя, Новорічний бал,  відпочинок в таборі відпочинку «Мандрівник», туристсько-краєзнавча подорож до Криму, подорож в «Камінне село» (Олевський район), категорійні туристсько-краєзнавчі велопоходи учнів школи по області, Свято останнього дзвінка, випускні вечори, зустріч з місцевою поетесою Мельник Г. М., спортивні змагання, свято вшанування оберегів, День Матері, День Перемоги,  спортивні змагання між школами по футболу, щорічні походи учасників оздоровчого табору до водосховища «Лісне» в смт Корнин, День здоров’я, проведення предметних тижнів, місячників фізкультури, правознавства, техніки безпеки, участь у районних святах: Барви полісся, Світ в якому я живу, День юного натураліста, Червона шапочка, Зимовий облік птахів.

Учні школи беруть участь в інтерактивних конкурсах: «Колосок», «Патріот», «Левеня», «Кенгуру», «Лелека». В змаганнях на приз клубу «Шкіряний м’яч» в своїй зоні 22.11.2013 учні школи зайняли 2 місце. Було замінено старий  електричний лічильник новим. В  2013 р. в школі до інтернету підключено всі комп’ютери, зроблено нову електронну почту.

В приміщенні школи функціонує дошкільний навчальний заклад «Струмочок».